Szafy


Nowoczesne szafy do przedpokoju – i wszystko masz pod ręką!

Urządzanie przedpokoju to duże wyzwanie! Zwykle najwięcej uwagi poświęcamy salonowi i kuchni, jednak przedpokój lub hol to miejsce, o które także warto zadbać. Wchodząc do domu i opuszczając go, potrzebujemy funkcjonalnej przestrzeni, choćby po to, by móc wygodnie założyć lub zdjąć kurtkę i buty. Z pewnością chcemy także, by po długim dniu witała nas estetycznie zaaranżowana przestrzeń zamiast przypadkowego zbiorowiska porozrzucanych przedmiotów.

Przesuwne szafy do przedpokoju ułatwiają utrzymanie porządku w tym miejscu i okazują się niezwykle praktyczne. Dzięki nim możemy przechowywać kurtki, czapki, szale i inne potrzebne przedmioty w jednym miejscu, zachowując porządek, a przy okazji dbając o wygląd naszego otoczenia. Nawet bardzo małe szafy dobrze spełnią swoje zadanie i pozwolą ukryć przynajmniej część przedmiotów, a także zwiększają naszą przestrzeń do przechowywania. W sklepie Meblemakarowski.pl znajdziesz różne modele, dzięki którym możesz zamówić mebel idealnie dopasowany do Twojego przedpokoju, a także potrzeb oraz gustu.

Szafy do przedpokoju – o czym pamiętać podczas wyboru?

Drewniane szafy do przedpokoju mają trudne zadanie – zwykle muszą zmieścić się na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, a równocześnie powinny być na tyle pojemne, by umożliwiały przechowywanie wielu różnych rzeczy. Jeśli mamy duży przedpokój, zadanie jest znacznie łatwiejsze – możemy zdecydować się na dowolny mebel i w pierwszej kolejności brać pod uwagę estetykę oraz dopasowanie do charakteru wnętrza.

Jeśli dysponujemy mniejszym metrażem, dobrym pomysłem jest zastosowanie kilku trików, które pozwolą na efektywne wykorzystanie przestrzeni. O czym pamiętać?

  • Przesuwne szafy do przedpokoju są lepszym wyborem, ponieważ otworzenie drzwi nie zabiera dodatkowego miejsca.
  • Niewielkie pomieszczenia można optycznie powiększyć. W tym celu wykorzystujemy jasne kolory oraz szafy z lustrem do przedpokoju – co dodatkowo jest bardzo praktyczne.
  • Niezwykle funkcjonalne okazują się stosunkowo płytkie, ale duże i wysokie szafy – wykorzystujemy wówczas przestrzeń w pionie, a równocześnie zachowujemy cenny metraż, którego potrzebujemy do komfortowego poruszania się w tym pomieszczeniu.
  • Dobrym pomysłem jest zastosowanie szafy do przedpokoju sięgającej od podłogi do sufitu. To pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i skutecznie ukryje nadmiar przedmiotów, wprowadzając ład i porządek.
  • Funkcjonalność to nie wszystko! Pamiętajmy, że przy obecnym dużym wyborze mebli mamy szansę wybrać drewnianą (lub inną) szafę do przedpokoju, która jednocześnie dopasuje się do aranżacji wnętrza i spełni swoje zadanie.
  • Małe szafy mogą okazać się bardzo pojemne, o ile odpowiednio ułożymy w nich nasze rzeczy.

Jak zachować porządek w małej szafie?

Obecnie producenci dbają, by wnętrza szaf były zagospodarowane w ergonomiczny sposób – taki, który ułatwi korzystanie z nich, a równocześnie pozwoli na przechowywanie jak największej ilości rzeczy. Możemy to wykorzystać. W pierwszej kolejności jednak warto przejrzeć wszystkie rzeczy i pozbyć się tych, które są niepotrzebne.

Następnie dobrym pomysłem jest wykorzystanie pudełek lub wysuwanych pojemników do zorganizowania przestrzeni – możemy przechowywać w nich czapki i szale czy akcesoria do czyszczenia butów. Kurtki warto wieszać na wieszakach, które następnie umieścimy na poziomej rurce. Do przechowywania możemy wykorzystać nawet wewnętrzną część drzwi (o ile mamy normalnie otwierane, a nie przesuwne szafy do przedpokoju). Wystarczy umieścić na nich wieszaki lub zawieszane organizery do szafy. Rzeczy, których używamy rzadko, możemy schować w głębi szafy i przechowywać na najwyższych półkach. Te, których używamy często, umieśćmy niżej lub na wysokości wzroku, by były łatwo dostępne.

Szafy do przedpokoju od Meblemakarowski.pl – zainspiruj się!

W naszym sklepie internetowym Meblemakarowski.pl znajdziesz nowoczesne szafy do przedpokoju, które idealnie dopasują się do każdego wnętrza. Oferujemy szafy przesuwne i zwykłe, w różnych odcieniach. Szczególną popularnością cieszą się szafy z lustrem do przedpokoju, które nie tylko świetnie się prezentują, ale także są bardzo praktyczne. Zamawiając w naszym sklepie, możesz liczyć na atrakcyjną cenę wybranych mebli oraz na krótki czas dostawy (dokładną informację podajemy przy każdym produkcie). Wysyłkę na terenie Polski realizujemy gratis. Wszystko po to, by Twoje cztery kąty były zaaranżowane funkcjonalnie i pięknie – w końcu urządzasz miejsce dla siebie i swoich najbliższych.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.