Stelaże


Stelaże do łóżka

Nie ulega wątpliwości, że wygodny i dobry sen gwarantuje lepszą jakość życia. Co jednak zrobić, by stworzyć sobie komfortowe warunki do spania? Oczywiście wybór odpowiednich pościeli i ubrań oraz zachowanie higieny snu jest istotne, ale jednym z ważniejszych aspektów w tym temacie jest odpowiednie podłoże do spania. Na jego całość składa się łóżko o wygodnej konstrukcji, odpowiedni materac oraz stelaż do łóżka. Ten ostatni jest szczególnie istotny, ponieważ to od niego zależy, czy dobrej jakości materac w pełni wykorzysta swój potencjał. 

Stelaż do łóżka – jaką pełni rolę?

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego stelaża pod łóżko, warto wiedzieć, co w ogóle daje nam ten element oraz jaką rolę pełni dla naszego dobrego snu. Z pewnością materac i stelaż to obowiązkowe elementy, które zapewniają wygodny, komfortowy sen. Stelaż do łóżka zapewnia stabilne podparcie dla materaca. Tworząc swoją strefę snu, warto wziąć pod uwagę to, czy ciężar naszego ciała będzie równomiernie rozłożony na powierzchni łóżka. Dlatego właśnie poza wyborem miękkiej części istotne jest właściwe dopasowanie stelaża pod łóżko, stworzy odpowiednią podstawę do kolejnych elementów. Stelaże do łóżek odpowiadają także za prawidłową cyrkulację powietrza, która jest niezwykle ważna, jeśli chcemy, by materac oddychał, a skóra miała jak najwyższy komfort pod względem temperatury oraz wilgotności. Stelaż pod materac również eliminuje wilgoć, która może odpowiadać za gromadzenie się i rozmnażanie się bakterii i grzybów. Z tego powodu stelaże do łóżek pełnią jeszcze jedną ważną rolę: higiena. To szczególnie ważna rzecz, ponieważ wpływa bezpośrednio na nasz stan zdrowia. Dlatego o właściwy stelaż pod materac powinni zadbać wszyscy, a zwłaszcza alergicy. 

Stelaż pod łóżko – na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model?

Wiemy już, że wybór odpowiedniego stelaża pod materac jest kluczowe dla komfortu naszego snu. Warto jednak wiedzieć, co konkretnie wziąć pod uwagę, wybierając właściwy model stelaża pod łóżko

Istnieje kilka czynników, o które powinniśmy szczególnie zadbać przy zakupach. Dobrej jakości, wygodne stelaże do łóżek, muszą mieć odpowiednio dobrane:

 • strefy twardości,
 • liczbę listew,
 • elastyczność,
 • rozmiar.

Kupując stelaże do łóżek, warto przyjrzeć się przede wszystkim strefom twardości oraz liczbie listew. Czym jest strefa twardości? To części w materacu o wyznaczonej twardości odpowiadające za podparcie dla konkretnych części ciała: głowy, ramion, lędźwi, bioder, ud, łydek i stóp. Kiedy wybieramy stelaże do łóżek, warto, aby były one kompatybilne z materacami wyposażonymi w takie strefy, o ile ich używamy. Dzięki temu będziemy w stanie znaleźć odpowiednią pozycję dla naszego ciała. 

Równie istotna jest liczba listew. Im więcej listew – tym sztywniejsze są stelaże do łóżek. Wpływa to na ustawienie nacisku oraz przepływ powietrza. Im większa masa ciała, tym gęściej ustawione listwy będą dla nas odpowiednie. Nie bez znaczenia pozostaje elastyczność. Stelaż powinien być elastyczny i delikatnie uginać się pod naciskiem w czasie spania lub zmiany pozycji. Elastyczny stelaż jest bardzo wytrzymały, a listewki odporne na pęknięcia. Dzięki temu są trwałe oraz utrzymują stabilny kształt przez cały czas. 

Stelaż do łóżka warto dobrać także do materaca. Pod materac lateksowy i materac piankowy strzałem w dziesiątkę będzie stelaż elastyczny. Natomiast pod sprężyny (bonellowe i kieszeniowe) sprawdzi się również stelaż ruszt, czyli ze sztywnymi deskami.

Rozmiar stelaża pod materac

Na komfort w trakcie spania znacząco wpływa rozmiar powierzchni, którą mamy do dyspozycji. Z tego powodu warto zainwestować w przestronne łóżko i dobrane do jego rozmiarów stelaż oraz materac. 

Oczywistą sprawą jest, że wymiary konstrukcji łóżka powinny dokładnie odpowiadać rozmiarom stelaża i materaca. Na rynku, a także w naszej ofercie dostępne są uniwersalne rozmiary stelaży oraz materacy i łóżek. Dzięki temu wybór odpowiednich wymiarów jest o wiele łatwiejszy – w większości sklepów do dyspozycji mamy wyłącznie standardowe wymiary. Twoje łóżko z dużym prawdopodobieństwem wpisuje się w jeden z nich. 

W nasze ofercie dostępne są następujące rozmiary: 

 • stelaż łóżka 90x200 cm, 
 • stelaż pod materac 120x200 cm, 
 • stelaż łóżka 140x200 cm, 
 • stelaż łóżka 160x200 cm, 
 • stelaż łóżka 180x200 cm. 

Najwęższy stelaż łóżka, 90x200 cm, to doskonała opcja dla dzieci oraz osób szczupłych, które nie potrzebują wiele przestrzeni w czasie spania. Stelaż pod materac 120x200 cm to rozwiązanie do szerokich łóżek jednoosobowych. Wąskie łóżka podwójne zaczynają się od szerokości 140 cm, dlatego stelaż łóżka 140x200 cm doskonale sprawdzi się w sypialni dla dwóch osób. Podobnie jest z pozostałymi rozmiarami – stelaż łóżka 160x200 cm, a także stelaż łóżka 180x200 cm to wybór do szerokich łóżek dla par. 

Stelaże pod łóżko w naszej ofercie

Nasz asortyment obejmuje dwa rodzaje stelaży do łóżek, pochodzących od dwóch polskich producentów mebli: Bog-Fran oraz Mebel Bos. Produkty Bog-Fran, które oferuje nasz sklep internetowy, to wkłady do łóżek wykonane z wysokiej jakości drewna dostępne w czterech rozmiarach. Stelaż łóżka 90x200 cm marki Bog-Fran wyposażony jest w 20 wytrzymałych listew, zapewniających stabilne podparcie i elastyczność przy zmianie pozycji. Natomiast stelaże łóżka 140x200 cm, 160x200 cm oraz 180x200 cm zbudowane są z 4 drewnianych listew ustawionych w dwóch rzędach po 20. Dzięki temu każda z osób korzystających z łóżka dwuosobowego zyskuje równomierne rozłożenie ciężaru ciała oraz komfortowe podparcie w miejscu snu. 

Stelaże pod materac Bog-Fran przeznaczone są do łóżek tego samego producenta. W naszym sklepie meble te dostępne są w kilku atrakcyjnych wizualnie kolekcjach:

 • łóżka York – linia łącząca kolory naturalnego drewna z eleganckimi grafitowymi wstawkami;
 • łóżka Irma – kolekcja wyróżniająca się elegancją dzięki jasnym kolorom i minimalistycznemu designowi; łóżka dostępne są w kilku rozmiarach, w wersji z pojemnikiem lub bez;
 • łóżka Lionel – linia ta zaskakuje stylowym efektem uzyskanym dzięki połączeniu białej tapicerki z dębowymi elementami;
 • łóżko jednoosobowe Aygo – odpowiednie do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego.
 • Każde z wymienionych łóżek występuje w wymiarach odpowiadających dostępnym stelażom do łóżek

Alternatywą dla produktów firmy Bog-Fran jest marka Mebel Bos. Stelaże do łóżek tego producenta również dostępne są w uniwersalnych rozmiarach: 90 cm, 120 cm, 140 cm oraz 160 cm. Każdy z wymienionych modeli wyposażony jest w 21 drewnianych listew połączonych taśma tapicerską. Są kompatybilne z produktami firmy Mebel Bos dostępnymi w naszej ofercie: łóżkami jednoosobowymi z szufladami, pochodzącymi z kolekcji Simple, utrzymanymi w kolorystyce naturalnego dębu i bieli. Dzięki uniwersalnym wymiarom stelaże do łóżek Mebel Bos sprawdzą się także w każdym innym łóżku odpowiadającym podanym wymiarom.

Stelaże pod łóżko polskiej produkcji

Kupując wyposażenie wnętrz, zazwyczaj naszą uwagę przykuwają aspekty takie jak cena, wygląd oraz funkcje oglądanych produktów. W przypadku stelaży do łóżek trudno o dodatkowe funkcje. Natomiast wygląd i styl produktów nie jest tak istotny, ponieważ są to elementy niewidoczne, ukryte pod materacem. To, co może nas przekonać do danego modelu, jest jego jakość. W przypadku stelaży Bog-Fran i Mebel Bos będzie to także polska produkcja, która niesie za sobą wytrzymałość i gwarancję wykorzystania najwyższej jakości drewna. Polska produkcja to także staranność i solidność wykonania. Z tego powodu meble i stelaże do łóżek tych marek będą nam towarzyszyć przez lata, a nawet dekady. 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.