Materace


Podstawowe przeznaczenie materaca 

Trudno sobie wyobrazić korzystanie z łóżka, bez tak podstawowego elementu, jakim jest materac. Poza ramą, przy której wyborze mamy zupełną dowolność warto również poświęcić sporo uwagi na trafne dopasowanie materaca. Z wyglądu, poszczególne modele wiele się między sobą nie różnią, ale najważniejsze funkcje materaca wiążą się z jego wnętrzem. Dlatego też wyróżnia się między innymi materace piankowe, materace sprężynowe i materace lateksowe. Poznanie właściwości każdego z nich znacząco ułatwi podjęcie decyzji, ale też wpłynie na nasze zadowolenie z prawidłowo dobranego produktu. Takie zróżnicowanie oferty to efekt tego, że poszczególne grupy klientów mają swoje potrzeby. Przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę cenową, która w żaden sposób nie zmniejsza najwyższej jakości proponowanego asortymentu materacy. 

Wygodne materace

Dobry materac to niezbędny element komfortowego snu i efektywnego wypoczynku. W naszej ofercie znajdują się między innymi:

 • materace lateksowe,
 • piankowe (termoelastyczne),
 • sprężynowe bonellowe,
 • sprężynowe kieszeniowe. 

Dostawcą wysokiej jakości materacy tworzących naszą ofertę jest ceniona marka MatBox. Materace lateksowe bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki danej osoby, dlatego rzadziej wybudzamy się w nocy w trakcie snu. Nie mamy poczucia niewygody. Zakup, jakim są materace lateksowe, jest inwestycją długoterminową, ponieważ jego skład jest odporny na zniszczenia. Nowością na rynku są materace piankowe (termoelastyczne), których właściwości wynikają z rodzaju zastosowanego materiału. Produkty należące do tej kategorii produktów są pozbawione sprężyn i odporne na uszkodzenia. Ze względu na określoną specyfikę są to materace idealne dla alergików, jak również dla osób cierpiących z powodu chorób kręgosłupa. Zmorą do tej pory były wbijające się w ciało sprężyny. Kupując materace sprężynowe (bonellowe i kieszeniowe) nie doświadczymy tego wcale. Nowoczesne rozwiązania wprowadzone w tej grupie materacy niwelują tę niedogodność. 

Stopień twardości materaca 

Każdy materac jest wypełniony zróżnicowanym wkładem, między innym jest to wkład kokosowy oraz lateksowy. Nasze materace mają odmienne stopnie twardości, co wpływa na ich konkretne właściwości:

 • H1-miękkie, 
 • H2-średnio twarde,
 • H3-twarde, 
 • H4-bardzo twarde

By podparcie kręgosłupa było odpowiednie, twardość materaca wybieramy przede wszystkim do wzrostu i wagi. Im większa masa ciała, tym twardszy materac powinniśmy wybrać. Twardość materaca jest dość istotną cechą, którą należy dobrze przeanalizować. Nasi pracownicy zawsze pomogą dobrać odpowiedni stopień twardości materaca. Wystarczy się z nami skontaktować i podać jak najwięcej szczegółów związanych z naszymi potrzebami. Niewygodny materac nie spełni przypisanych mu funkcji, a nietrafiony zakup nie będzie dla nas pożyteczny. 

Cechy materaców z naszej oferty 

Materace MatBox to produkty z grupy premium, które zostały opracowane zgodnie ze standardami zalecanymi przez fizjoterapeutów. Najważniejsze cechy polecanych przez nas materacy to:

 • cichość ze względu na mocne sprężyny, które w trakcie snu nie przesuwają się pod wpływem ciężaru ciała,
 • elastyczność punktowa – ugięcie sprężyny w danym miejscu pod naciskiem,
 • prawidłowo ułożony kręgosłup,
 • zabezpieczenie przed nadmierną wilgocią, ponieważ struktura materacy przepuszcza swobodnie wodę,
 • ochrona przed rozwojem drobnoustrojów,
 • ekologiczne materiały.

Różnice pomiędzy materacami dotyczą rozmiarów, wysokości, stopnia twardości, wagi użytkownika (dokładne wskazówki znajdują się przy opisie produktów). Dopasowanie materaca zależy też rodzaju ramy łóżka, ale też wkładu znajdującego się pod nim. Jeden produkt może być wykorzystywany przez cały rok, ponieważ obie strony materacy zakupionych w naszym sklepie są przeznaczone do użytku. Komponenty użyte w ich produkcji przeszły przez branżowy proces certyfikacji, dlatego są w pełni bezpieczne i wyszczególniają się jakością. 

Oferta materaców dla specjalnych wymagań 

W ofercie posiadamy materace idealne dla alergików, które mają odpowiednie, ściągane antyalergiczne pokrowce z możliwością prania w temp. 40 C. W tych materacach są również wkłady z pianką lateksową, która uniemożliwia rozwój bakterii, przyspieszają regenerację organizmu oraz ułatwiają cyrkulację krwi. Możliwość zdjęcia pokrowca jest niewątpliwie dużym ułatwieniem w procesie utrzymania czystości w domu. Nie tylko, gdy borykamy się z problemem alergii, ale też podczas choroby i obecności małych dzieci. Kolejną zaletą jest możliwość odwracania materaca z jednej strony na drugą. Materace z funkcją lato/zima, z jednej strony bawełna, która zapewnia chłód w lecie, a z drugiej strony owcza wełna, zapewniając ciepło w zimie oraz z pianką termoelastyczną, która przyjmuje ciepło i idealnie dostosowuje się do kształtu ciała, zmniejsza napięcie mięśni i nacisk w okolicach newralgicznych części kręgosłupa. 

Wnętrze materaca a jego właściwości 

Nasze materace spełniają różne potrzeby, ale nie ma przy tym przeciwwskazań związanych z wiekiem i wagą. Zwłaszcza godna uwagi jest oferta, jaką posiadamy na materace sprężynowe (bonellowe i kieszeniowe). Cechą materaca sprężynowego jest mocne uginanie się pod naciskiem ciała, zapewniając spokojny, wygodny sen. Posiadają 7 stref – każda z nich dopasowuje się do konkretnej partii ciała (głowa, szyja, barki, lędźwia, biodra, uda, stopy). Dobrze dopasowany materac to przespane noce, energia do pracy oraz innych aktywności w ciągu dnia. Dopasowanie do ważnych części ciała pozwala uniknąć dyskomfortu związanego z bólem. Kilka warstw w materacu to połączenie właściwości różnych materiałów. Spośród nich ważna jest pianka T35, dzięki której uzyskuje się satysfakcjonujący poziom elastyczności oraz stopień twardości. Ilość warstw materaca tylko potwierdza, jak ważne jest dopasowanie wielkości materiałów do uzyskania ostatecznego efektu w postaci wygodnego i praktycznego materaca. 

O co jeszcze dbamy, dostarczając materace do sypialni?

Podczas transportu materace się zabezpieczone dodatkową folią i pokrowcem materiałowym. Materace przewozimy w całości – nie rolujemy ich. W ten sposób występuje minimalne ryzyko uszkodzenia produktu, w trakcie dostawy, na adres wskazany przez klienta. Bezpłatnie dowozimy zamówienia w obszarze całego kraju. Pobieramy jedynie opłatę przy opcji „pobranie”, natomiast w każdym innym przypadku zapewniamy bezpłatne dowozy zamówienia. Zachęcamy przy tym do komponowania z naszej oferty kompletnych zestawów. Staramy się utrzymać równowagę pomiędzy ekonomiczną cenąwysoką jakością. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem dostępnych kanałów komunikacji.

Wygodne materace

Choć spanie kojarzy się głównie z łóżkiem, to nie sam stelaż i konstrukcja, ale materac odgrywa największą rolę w kwestii naszego komfortu podczas wypoczynku. Choć obecność materaca w łóżku jest czymś oczywistym, wybór odpowiedniego modelu nie jest taki prosty. Na rynku, a tym samym w naszej ofercie, dostępnych jest wiele modeli wygodnych materacy, a każdy z nich przeznaczony jest dla innych osób, o odmiennych potrzebach. Materace lateksowe, piankowe czy sprężynowe? Które będą najlepsze? Śpieszymy z odpowiedzią, jednak na początku warto zorientować się, jakie w ogóle zadania ma do spełnienia dobry materac do łóżka i dlaczego jego odpowiednie dopasowanie jest tak istotne.

Dlaczego warto wybrać dopasowany materac?

„Jak się pościelisz, tak się wyśpisz” – mówi znane powiedzenie. My jednak wiemy, że to nie pościel, ale dobry materac odpowiada za jakość naszego snu. Jest to niezbędny element dobrego odpoczynku. Różne materace jednak w różny sposób spełniają swoją rolę. Od czego to zależy i jaki materac można nazwać dobrym?

Podstawową funkcją materaca do łóżka jest pomóc zachować odpowiednią pozycję ciała podczas snu. Jak wiadomo, to, w jakiej pozycji prześpimy 8 godzin, będzie miało wpływ na to, jak będziemy czuć się rano. Regularne sypianie w niedogodnych pozycjach może także generować długotrwałe problemy, dlatego wybór dopasowanego materaca jest niezwykle ważny. Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim – dopasowany materac do łóżka dla zdrowej osoby nie powinien wydawać się ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. W przypadku twardych materacy powierzchnia nie ugina się wystarczająco pod ciężarem ciała, dlatego to ono przyjmie dopasowaną do materaca pozycję – a taka będzie nienaturalna i niezdrowa. Z tego powodu zbyt twarde podłoże nie spełni swojego zadania. Z kolei zbyt miękki i cienki materac nie oddzieli nas w wystarczającym stopniu od stelaża łóżka, przez co możemy czuć w nocy, że dotykamy podłoża znajdującego się pod materacem, a to nie będzie komfortowym doświadczeniem. Dlatego właśnie ważne jest, aby wybrać dopasowany materac, który dopasuje się do naturalnego kształtu kręgosłupa. Twardsze materace niekiedy są zalecane przez lekarza przy niektórych dolegliwościach, jeśli jednak nie mamy takiego problemu, warto dostosować go według ogólnych wytycznych. 

Na wybór materaca do łóżka wpływają także inne aspekty, takie jak wzrost osoby, która będzie z niego korzystać czy też występowanie reakcji alergicznych.

Materac do łóżka w naszej ofercie

Asortyment naszego sklepu internetowego z meblami obejmuje szeroki zakres wygodnych materacy, który pozwoli wybrać odpowiedni model dla każdego klienta – z uwzględnieniem różnorodnych potrzeb i preferencji. 

Bogaty wybór dajemy w kwestii materiału wykonania: do wyboru mamy materace lateksowe, materace piankowe (termoelastyczne) oraz materace sprężynowe (bonellowe i kieszeniowe). Poszczególne modele można zakupić w wersji wypełnionej różnymi wkładami np. kokosowym czy też lateksowym. W trosce o komfort osób, które będą korzystać z materaca przez kolejne lata, oferujemy różne twardości materacy:

 • H1 – miękkie, 
 • H2 – średnio twarde,
 • H3 – twarde,
 • H4 – bardzo twarde. 

Jak dobrać odpowiednią twardość materaca? Jak już wiemy, powinniśmy wybrać dopasowany materac do kształtu kręgosłupa. Optymalna twardość nie jest jednak uniwersalna – by podparcie kręgosłupa było odpowiednie, twardość materaca wybieramy przede wszystkim do wzrostu i wagi. Im większa masa ciała, tym twardszy materac powinniśmy wybrać. Dzięki temu będzie on w stanie odeprzeć nacisk, jaki kładzie nasze ciało na powierzchnię. W ofercie posiadamy także materace dla alergików.

Materace z naszej oferty dopasowane są rozmiarami do łóżek do sypialni należących do różnych kolekcji, które można zakupić w naszym sklepie. W naszej ofercie znajdziesz materace 120x200 cm, materace 90x200 cm oraz materac 140x200 cm.

Materace dla alergików

Potrzeby alergików determinują ich wybory w różnych codziennych kwestiach, także przy wyborze materaca. Z myślą o klientach, którzy zmagają się z reakcjami alergicznymi, oferujemy materace dla alergików. Czym wyróżniają się te modele? 

Materace dla alergików posiadają ściągane antyalergiczne pokrowce z możliwością prania w temp. 40°C. Dodatkowo wyposażone są w piankę lateksową, która uniemożliwia rozwój bakterii, przyśpiesza regenerację organizmu oraz ułatwia cyrkulację krwi. Posiadamy również materace z funkcją lato/zima, których powierzchnia z jednej strony jest wykonana z bawełny zapewniającej chłód w lecie, a z drugiej – z owczej wełny gwarantującej ciepło w zimie. Modele te mają także piankę termoelastyczną, która przyjmuje ciepło i idealnie dostosowuje się do kształtu ciała, zmniejsza napięcie mięśni i nacisk w okolicach newralgicznych części kręgosłupa.

Materace piankowe, lateksowe czy sprężynowe – które są najlepsze?

Dokonując zakupu materacu w naszym sklepie, mamy do wyboru następujące materace lateksowe, piankowe oraz sprężynowe. Czym się różnią i jakie posiadają właściwości?

Materace piankowe to standardowy wybór w przypadku nowoczesnych materacy do łóżka. Wypełnione są specjalną pianką, która swobodnie ugina się pod ciężarem ciała, dopasowując się do jego kształtu. Specyficznym rodzajem pianki jest pianka termoelastyczna, która ugina się pod ciężarem ciała w różnym stopniu, w zależności od temperatury. Pozwala to na idealne dopasowanie kształtu.

Materace lateksowe mają podobne zalety do modeli piankowych, jednak dodatkowym ich atutem są właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Mimo że dopasowują się do ciała na czas spania, to na dłużej zachowują swój kształt, ponieważ po nocy wracają do swojej pierwotnej formy. Jest to nowocześniejsza alternatywa dla pianek.

Cechą materaca sprężynowego jest mocne uginanie się pod naciskiem ciała. Dzięki temu zapewnia on spokojny, wygodny sen. Materace sprężynowe dostępne w naszej ofercie posiadają 7 stref. Każda z nich dopasowuje się do konkretnej partii ciała:

 • głowa, 
 • szyja, 
 • barki, 
 • lędźwia, 
 • biodra, 
 • uda, 
 • stopy.

Dobrze dopasowany materac to klucz do przespanych nocy, po których obudzisz się wypoczęty i zrelaksowany!

Materac z kokosem – czym jest i czy warto go mieć?

Materac z wypełnieniem kokosowym to rozwiązanie, które sprawdzi się u osób preferujących twarde podłoże. Połączenie pianki z matą kokosową zapewnia odpowiednią twardość, dlatego materace te sprawdzą się zwłaszcza przy większej masie ciała. Dodatkowym atutem są właściwości antyalergiczne, dzięki czemu model z kokosem może pełnić rolę materaca dla alergików. Materace z kokosem oferujemy w trzech rozmiarach: materace 90x200 cm, materace 120x200 cm oraz materac 140x200 cm. Materac z wypełnieniem kokosowym możesz wybrać, kupując modele z kolekcji Diana, Madera oraz Havana.

Materac memory z pamięcią kształtu – dla kogo?

Świetnym udogodnieniem w przypadku materacy piankowych jest pianka z pamięcią kształtu. Równomierne rozłożenie ciężaru ciała na materacu pozytywnie wpływa na stan zdrowia, dlatego jest to korzystne rozwiązanie dla każdego. Materac z taką funkcją pozostaje w przyjętym poprzedniej nocy kształcie, dzięki czemu od razu możemy wrócić do wygodnej pozycji podczas kolejnego snu. Materace memory również dostępne są w naszym asortymencie jako jedna z funkcji materacy z linii Diana. 

Rozmiary materacy – jak dobrze je dobrać?

Wybór materaca wymaga także przemyślanego doboru rozmiaru. Przede wszystkim należy pamiętać, by rozmiar materaca był zgodny z rozmiarem łóżka – dlatego często wystarczy sprawdzić wymiary mebla, by dobrać odpowiedni materac. Najczęściej jednak kupujemy materac wraz z łóżkiem, dlatego w tym momencie warto zastanowić się, jak dobrać jego rozmiar. W naszym asortymencie znajdziemy trzy różne wymiary:

 • materace 90x200 cm,
 • materace 120x200 cm,
 • materac 140x200 cm.

Dopasowany materac powinien liczyć o co najmniej kilkanaście centymetrów więcej niż wzrost osoby, która będzie z niego korzystać. Jak dopasować szerokość materaca? Dwa węższe z wymienionych wymiarów sprawdzą się w przypadku łóżka jednoosobowego. Należy dobrać je do masy ciała użytkownika oraz jego preferencji związanych z przestrzenią podczas spania. Materac o szerokości 140 cm to typowy model do łóżka podwójnego.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.