Stelaże


Stelaże do sypialni 

Stelaż, podobnie jak materac wpływa na jakość snu i nocny odpoczynek organizmu. Wiele osób podczas zakupów nie zwraca przesadnej uwagi na dobór stelaża do łóżka. Jest to błąd, dlatego zachęcamy do przemyślanych wyborów. Odpowiednio dobrany materac (https://meblemakarowski.pl/materace-i-stelaze) i wkład do łóżka odciążają prawidłowo kręgosłup. Nie ma znaczenia, jaką wielkość produktu wybierzemy – czy będzie to stelaż 160 × 200, a może stelaż 120 × 200, ponieważ zawsze będzie on pełnić tę samą podstawową funkcję. Zadaniem wkładu jest dbanie o właściwą cyrkulację powietrza, przez co wspomaga właściwości materaca i przedłuża jego żywotność. 

Korzyści doboru solidnego wkładu do łóżka 
Materac i stelaż to obowiązkowe elementy, które zapewniają wygodne ułożenie ciała, a w efekcie komfortowy senStelaż zapewni stabilne podparcie dla materaca, prawidłową cyrkulację powietrza oraz eliminuje wilgoć. Wymienione cechy mają duże znaczenie dla osób, które zmagają się z problemem alergii o różnym podłożu. Muszą one zwracać szczególną uwagę na każdy element wyposażenia. Przy procesie podejmowania decyzji sprawdźmy rodzaj wykorzystanego materiału, z którego został wykonany stelaż. 

Inne właściwości stelaża – co jeszcze należy sprawdzić?

Kupując stelaż, warto przyjrzeć się również strefom twardości oraz liczbie listewStrefa twardości pozwoli znaleźć odpowiednią pozycję dla naszego ciała. Odpowiednia wielkość tej cechy ma wpływ na stabilność materaca. Należy dopasować te kryteria do siebie nawzajem. Liczba listew wpływa na ustawienie nacisku i przepływ powietrza. Z kolei ta wartość jest uzależniona od rozmiaru wkładu. Jeśli potrzebujemy łóżko dla jednej osoby, należy zastanowić się nad tym, by kupić stelaż 120 × 200. Będzie on zupełnie wystarczający, ale jeśli mamy nieco więcej przestrzeni wydzielonej na łóżko, warto wybrać stelaż 140 × 200. Oba modele są wykonane podobnie – mają jeden rząd listewek połączony taśmą tapicerską i położeniem na głównej ramie. W ofercie dostępny jest również stelaż 160 × 200, który spełni idealnie, potrzeby łóżka dwuosobowego. W tym przypadku liczba listewek jest znacznie większa, a sam układ jest podwójny. Ten sam układ jest charakterystyczny, kiedy zobaczmy stelaż 180 × 200 – jest on maksymalnym rozmiarem wkładu do łóżka sprzedawanego w naszym sklepie. Rodzaj wkładu należy dopasować do rodzaju materaca. Pod materac lateksowy i materac piankowy strzałem w dziesiątkę będzie stelaż elastyczny. Stelaż ruszt charakteryzujący się sztywnymi deskami dopasuje się pod sprężyny (bonellowe i kieszeniowe)

Jaki powinien być stelaż do łóżka?

Stelaż powinien być elastyczny i delikatnie uginać się pod naciskiem w czasie spania i zmiany pozycji. Elastyczny stelaż jest bardzo wytrzymały, a listewki odporne na pęknięcia. To możliwe dzięki zastosowaniu litego drewna i solidnej ramy. Materiał ten wyróżnia się znaczną trwałością. Ponadto jako naturalny surowiec spełni oczekiwania alergików. Lite drewno posiada także właściwości higroskopijne. Wszystkie stelaże do łóżek dostępne na naszej stronie są wykonane właśnie z tego materiału. Główni producenci, z którymi współpracujemy to Meble Bos oraz firma Bog Fran

Wybierz ofertę stelaży do łóżek w Meble Makarowski
Stelaż do łóżka, który posiadamy w ofercie, występuje w różnych wariantach, a czas wysyłki wynosi od 5 do 14 dni. Dokładną informację umieszczamy przy karcie opisu każdego z produktów. Każde zamówienie jest odpowiednio przygotowane do nadania. Stosujemy właściwe zabezpieczenia, aby produkt dotarł do klientów w stanie nienaruszonym. Jest to bardzo ważne, gdyż nasze wkłady do łóżek są wysyłane na terenie całej Polski w formie bezpłatnej dostawy, co zależy od wybranej opcji płatności. 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.