Materace i stelaże


Materace i stelaże do pokoju młodzieżowego

Ilość czasu spędzanego w szkolnej ławce czy przy komputerze wpływa na kręgosłup nastolatka, jego nastrój i odczuwanie zmęczenia. Jeśli chcesz zadbać o prawidłową postawę Twojego dziecka, musisz wybrać dla niego odpowiedni fotel do biurka oraz łóżko. Z zakupem łóżka wiążą się odpowiednie stelaże do pokoju młodzieżowego oraz właściwie dobrany materac. Warto zadbać o odpowiedniej jakości produkty, ponieważ nastolatek – by czuć się wypoczętym – powinien poświęcać na sen znaczną część doby.

Materac do łóżka młodzieżowego

Materac i stelaż to obowiązkowe elementy, które zapewniają wygodny, komfortowy sen. Stelaż zapewni stabilne podparcie dla materaca, prawidłową cyrkulację powietrza oraz eliminuje wilgoć. Kupując stelaż warto przyjrzeć się również strefom twardości oraz liczbie listew. Strefa twardości pozwoli znaleźć odpowiednią pozycję dla naszego ciała, a liczba listew wpływa na ustawienie nacisku i przepływ powietrza.

Stelaż powinien być elastyczny i delikatnie uginać się pod naciskiem w czasie spania i zmiany pozycji. Elastyczny stelaż jest bardzo wytrzymały, a listewki odporne na pęknięcia, oraz utrzymują stabilny kształt. Pod materac lateksowy i materac piankowy strzałem w dziesiątkę będzie stelaż elastyczny, pod sprężyny (bonellowe i kieszeniowe) sprawdzi się również stelaż ruszt, czyli ze sztywnymi deskami.

Materac i stelaż do pokoju młodzieżowego powinny sprawić, że nastolatek w trakcie snu poczuje komfort (niezależnie od przyjętej pozycji) i efektywną regenerację organizmu. Najważniejszą funkcją materaca dla nastolatka jest jego zdolność do właściwego podpierania kręgosłupa - źle dobrane materace i stelaże do pokoju młodzieżowego mogą nie tylko powodować ból pleców, ale również przyczyniać się do powstawania wad postawy. Warto pamiętać, że wraz z wiekiem będzie zmieniała się zarówno masa ciała, jak i wzrost nastolatka, dlatego materac młodzieżowy powinien być: 

  • odpowiednio wytrzymały,
  • wygodny,
  • elastyczny, by dostosowywał się do ciągłych zmian,
  • podparty właściwym dla niego stelażem.

Materac dla nastolatka

Sen jest istotnym elementem życia każdego człowieka, a w okresie dojrzewania efektywny sen jest szczególnie istotny. Właśnie dlatego wybór materaca dla młodej osoby jest tak istotny - musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb konkretnego nastolatka. Jednym z ciekawych rozwiązań jest dobrej jakości materac piankowy. Dopasowuje się on do ciała, co daje komfort użytkowania i możliwość wygodnego ułożenia się snu. Przy wyborze każdego materaca należy zwrócić uwagę na optymalne podparcie kręgosłupa. Jest to tym bardziej istotne, że szukamy produktu dla młodej osoby, której ciało podlega ciągłym zmianom

Aby sen był efektywny, należy uzyskać jak najbardziej neutralne ułożenie kręgosłupa na materacu - tak by był on pewnie podparty. Chętnie wybieranym rozwiązaniem dla nastolatków są materace z pianki poliuretanowej ze sprężynami kieszeniowymi. Cechują się wysoką elastycznością i sprężystością, a przy tym doskonale dopasowują się do naturalnych krzywizn ciała. Materace tego typu przeznaczone dla młodych osób są nieco delikatniejsze i dostosowane do mniejszej masy ciała. Im bardziej wygodny materac wybierzemy, tym sen będzie bardziej komfortowy. Materac dla nastolatka musi zapewniać zdrowy sen, a przy tym odpowiadać jego indywidualnym potrzebom i odczuciu komfortu.

Jako, że dobry materac to niezbędny element dobrego snu, do wyboru posiadamy materace lateksowe, piankowe (termoelastyczne) oraz sprężynowe (bonellowe i kieszeniowe), które są wypełnione różnymi wkładami np. kokosowym, lateksowym. Materace posiadają różne twardości: H1-miękkie, H2-średnio twarde H3-twarde i H4-bardzo twarde. By podparcie kręgosłupa było odpowiednie, twardość materaca wybieramy przede wszystkim do wzrostu i wagi. Im większa masa ciała tym twardszy materac powinniśmy wybrać.

Materace dla alergików

Dobrym rozwiązaniem dla młodych alergików jest materac z pokrowcem antyalergicznym. Jest on optymalnym rozwiązaniem, gdy musimy spać w jak najczystszym otoczeniu, w którym nie gromadzi się wilgoć i kurz. Ważne jest, by pokrowiec materaca dla nastolatka był również oddychający, odprowadzał wilgoć i mógł być zdejmowany do prania. Taki pokrowiec można bez problemu wyprać w pralce z odpowiednimi środkami, zapewniając nastolatkowi czyste i higieniczne miejsce do spania oraz przedłużając żywotność całego materaca.

W ofercie posiadamy właśnie materace idealne dla alergików, które posiadają ściągane antyalergiczne pokrowce z możliwością prania w temp. 40 C, z pianką lateksową, która uniemożliwia rozwój bakterii, przyśpiesza regenerację organizmu oraz ułatwia cyrkulację krwi. Posiadamy materace z funkcją lato/zima, z jednej strony bawełna, która zapewnia chłód w lecie, a z drugiej strony owcza wełna, zapewniając ciepło w zimie oraz z pianką termoelastyczną, która przyjmuje ciepło i idealnie dostosowuje się do kształtu ciała, zmniejsza napięcie mięśni i nacisk w okolicach newralgicznych części kręgosłupa.

Cechą materaca sprężynowego jest mocne uginanie się pod naciskiem ciała zapewniając spokojny, wygodny sen, oraz posiadają 7 stref, i każda z nich dopasowuje się do konkretnej partii ciała ( głowa, szyja, barki, lędźwia, biodra, uda, stopy). Dobrze dopasowany materac to klucz do przespanych nocy po których obudzisz się wypoczęty i zrelaksowany.

Stelaż do łóżka

Wbrew pozorom, bardzo istotną rolę odgrywają stelaże do pokoju młodzieżowego, które stanowią podparcie dla materaca. To drabinkowe konstrukcje złożone z lekko wygiętych listewek z drewna. Najczęściej jest to drewno sosnowe, bukowe lub dębowe. Gdy stelaż jest solidnie wykonany z dobrej jakości drewna, ma dużą wytrzymałość i sprężystość. Nawet, jeśli zakupimy materac wysokiej jakości, a nie podeprzemy go solidnym stelażem, to jakość snu nie będzie optymalna. 

Stelaż gwarantuje również, że materac będzie odpowiednio wentylowany i nie będzie gromadził wilgoci, zapewniając tym samym większą higienę codziennego użytkowania. Stelaże do pokoju młodzieżowego, które są rozkładana na ramie, muszą być dopasowane do konkretnego łóżka. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na ilość i gęstość listewek - im jest ona większa, tym lepiej. Nasze stelaże są starannie wykonywane i produkowane z surowców bardzo dobrego gatunku, co bezpośrednio przekłada się na ich trwałość i wygodę użytkowania.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.